NAWA. Nabór wniosków do programu im. Stanisława Ulama (zapraszamy zagranicznych naukowców do Polski)

Uczelnie i instytucje naukowe mogą zaprosić badaczy z całego świata, ze wszystkich dyscyplin naukowych w ramach ogłoszonej właśnie drugiej edycji Programu im. Ulama. Program zapewnia finansowanie stypendium, obejmującego koszty utrzymania zagranicznego naukowca w Polsce, który uzyskał stopień naukowy doktora w kraju innym niż Polska. W ramach programu uczelnie i instytucje naukowe mogą zaprosić zarówno badaczy rozpoczynających kariery naukowe, jak i doświadczonych naukowców ze wszystkich dziedzin. Zaproszeni naukowcy włączą się w projekty badawcze i dydaktykę, mogą też wesprzeć instytucję w przygotowywaniu wniosków o prestiżowe granty. Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy.

Wnioski można przesyłać do 15 kwietnia 2020 r.

Informacje szczegółowe są dostępne na stronie www NAWA.