Przejdź do menu Przejdź do treści

Szkolenie z projektów europejskich w obszarze czystej energii

Serdecznie zachęcamy naukowców zainteresowanych udziałem w programie Horyzont Europa do udziału w szkoleniu na temat projektów w obszarze czystej energii.

Szkolenie rozpocznie się 7 września o godz. 10.00 w Vienna House Mokotów, ul. Postępu 4 w Warszawie. Możliwe jest uczestnictwo zarówno stacjonarne w Warszawie, jak i zdalne.

Eksperci przedstawią najważniejsze informacje dotyczące programu Horyzont Europa oraz pomocy, jaką bezpłatnie oferuje Branżowy Punkt Kontaktowy Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia. Naukowcom, którzy nie brali jeszcze udziału w projektach 7 Programu Ramowego i Horyzont 2020, opowiedzą jak należy tworzyć i dołączać do konsorcjum, jak pisać wniosek i jak oceniają go eksperci Komisji Europejskiej.

W programie spotkania znalazły się prelekcje o możliwościach finansowania prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii niskoemisyjnych do końca 2022 r., przedstawiona zostanie oferta sieci punktów kontaktowych i możliwości pozyskiwania środków z Horyzontu Europa, a także działalność Enterprise Europe Network – europejskiej sieci ośrodków wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Naukowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę przygotowując projekt. Eksperci omówią dobre praktyki i trudności w pozyskiwaniu i realizacji projektów z Horyzontu Europa.

Rejestracja oraz więcej informacji znajduje się na stronie instytutu: https://imbigs.lukasiewicz.gov.pl/61-horyzont-europa-dla-naukowcow-i-pracownikow-badawczych-zapraszamy-na-szkolenie-7-wrzesnia