Konkurs na stanowisko Post-doc w projekcie nr UMO-2022/45/B/NZ7/04081

Nazwa jednostki: Instytut Techniki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Nazwa stanowiska: post-doc

Wymagania:

1) Kandydat może posiadać stopień naukowy doktora w dziedzinie materiałoznawstwa, inżynierii biomedycznej, fizyki, biofizyki, farmacji lub dyscyplin pokrewnych.

2) Kompetencje powinny obejmować doświadczenie w pracach eksperymentalnych (potwierdzone współautorem prac naukowych publikowanych w czasopismach zaliczanych do Journal Citation Reports).

3) Umiejętności w zakresie programowania oraz przetwarzania i analizy danych.

4) Kandydat powinien posiadać doświadczenie w prowadzeniu badań eksperymentalnych technikami MRJ/obrazowania MR.

5) Mile widziane doświadczenie w druku 3D, w spiekaniu proszków metodą sls.

6) Chęć do pracy w zespole interdyscyplinarnym, w ścisłej współpracy z naukowcami Narodowego Instytutu Leków.

Uzyskanie stopnia naukowego doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie. Do okresu tego nie wlicza się przerw związanych z urlopem macierzyńskim, urlopem na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopem ojcowskim, urlopem rodzicielskim lub urlopem wychowawczym, udzielonych na zasadach określonych w przepisach Kodeksu pracy albo pobierania zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego w związku z niezdolnością do pracy, w tym spowodowaną chorobą wymagającą rehabilitacji leczniczej. W przypadku kobiet, wskazany 7-letni okres można przedłużyć o 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko. Kobieta może wybrać bardziej korzystny sposób wskazania przerw w karierze naukowej.

Opis zadań:

1. Projektowanie postaci dawkowania (wspomagane komputerowo).
  2. Wybieranie/dostrajanie parametrów drukowania form dawkowania metodą selektywnego spiekania laserowego 3D.
  3. Analiza danych z mikrotomografii rentgenowskiej.
  4. Udział w eksperymentach obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI).
  5. Analiza i interpretacja danych MRI.
  6. Udział w eksperymentach relaksometrycznych NMR.
  7. Analiza i interpretacja danych relaksometrycznych.
  8. Udział w interpretacji wyników uzyskanych różnymi metodami.
  9. Przygotowanie publikacji.

Typ konkursu NCN: OPUS

Termin składania ofert: 10.02.2023 r.

Forma składania ofert: W formie elektronicznej (*pdf) przesłanej do Pana dr. hab. inż. Piotra Kulinowskiego na adres e-mail:  piotr.kulinowski@up.krakow.pl z tytułem wiadomości „post-doc”.

Warunki zatrudnienia:

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy przez okres 48 miesięcy w Instytucie Nauk Technicznych, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w ramach projektu pt.: „Kompleksowe podejście do projektowania proszków do farmaceutycznego druku 3D metodą selektywnego spiekania laserowego – opracowanie strategii dopasowania składników w celu uzyskania pożądanych właściwości funkcjonalnych” (projekt realizowany w konsorcjum – kierownik grantu dr hab. inż. Piotr Kulinowski, prof. UP).

Wynagrodzenie zgodne z warunkami NCN zatrudnienia pracowników na stanowisku post-doc.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie marzec 2023 r.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny;
  • skan dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego doktora;
  • CV zawierające informacje na temat dotychczasowej pracy i osiągnięć naukowych kandydata (lista publikacji, wyróżnienia, stypendia, nagrody, doświadczenie naukowe zdobyte poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych w charakterze kierownika/wykonawcy, aktywny udział w konferencjach naukowych);
  • dwie niezależne opinie pracowników naukowych (np. promotor, współpracownicy naukowi) – opinia promotora jest obowiązkowa;
  • podpisany dokument „Informacja o przetwarzaniu danych osobowych ubiegających się o zatrudnienie przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie” zgodnie z formularzem dostępnym na stronie Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego UP w zakładce „Dla pracownika – konkursy o zatrudnienie” pod ogłoszeniem o konkursie.

W przypadku pytań informacji udziela kierownik zespołu badawczego dr hab. inż. Piotr Kulinowski, prof. UP,  piotr.kulinowski@up.krakow.pl

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko post-doc w Instytucie Techniki[25137]